Kompozit
Kompozit admin Mart 13, 2023
Kompozit

Teknolojisinin gelişmesi, farkındalığın artması, daha düşük yakıt tüketimi ve dolayısıyla karbon ayak izi gibi nedenler üreticileri daha hafif araçlar yapmaya yönlendirmiştir. Elektrikli araçlara geçişin hızlandığı son dönemde ise yüksek performanslı hafif ürünler bir ihtiyaç olmuştur. Sahip olduğumuz malzeme bilgisi ve teknolojiyle birlikte her geçen yıl yeni ürünler geliştirmiş ve üreticiye sunmuş olmanın gururunu yaşamaktayız.

Yüksek mukavemete sahip ve daha hafif parçalar geliştirmek kompozit teknolojisi ile mümkündür. Bunu yaparken seri üretimden taviz vermeden tam otomatik formlama ve robotik kesim teknolojimiz ile hızlı ve sürdürülebilir yüksek kalitede kompozit ürünler geliştiriyor ve üretiyoruz.

Kompozit olarak ürettiğimiz ürünlerden bazıları: Ara Bölme, Headliner, Kaput Altı, Kapı İç Panel, Şapkalık, Motor Alt Muhafaza, Bagaj Alt Zemini, Bagaj Yan Kapama.

Kompozit Ara Bölme
Ticari ve Binek araçlarda günümüzde kullanılan en büyük kompozit parçadır. Ford Transit V363 modeli hafif ticari araçlarda mevcutta kullanılan, alüminyum ara bölmenin yerini almıştır. Ürünün benzersiz katmanlı yapısı sayesinde araç gövdesindeki metal parçanın yerini alabilecek sağlamlıktadır. Yük ve yolcu bölümünü ayırmada kullanılan bu parça hem fonksiyonel hem de görsellik bakımından üst düzey performans göstermektedir.
2020 FORD
Mükemmellik Ödülü

Kompozit Ara Bölme ürünümüz FORD Motor Company tarafından « 2020 FORD Mükemmellik Ödülü » ile ödüllendirilmiştir.

Metal ara bölmeye göre avantajları
  • %30 ağırlık azaltımı
  • %25-35 maliyet avantajı
  • Yüksek NVH karakteri
  • Estetik görünüm (Kumaş kaplı ve Soft-touch)
Ürünlerimizle ilgileniyor musunuz?

Bizimle İletişime Geçin